7 rzeczy, których nie wolno robić w aparacie nakładkowym

Opublikowane 2019-10-19

Czy można jeść w aparatach nakładkowych? Czy można w nich pić? Jak myć aparaty nakładkowe? Na wszystkie te pytania odpowiemy Wam w naszym artykule.

 

1. NIE pij niczego w nakładkach

 

W porównaniu do tradycyjnych aparatów metalowych, w przezroczystych aparatach nakładkowych Smilenation możesz jeść i pić bez ograniczeń! Wystarczy, że wcześniej zdejmiesz nakładki. Nie pij w nich kawy czy herbaty bo gorące napoje mogą uszkodzić lub zdeformować nakładki. Nie pij w nich również żadnych kolorowych napojów, jeśli chcesz by Twoje nakładki pozostały przezroczyste. W nakładkach możesz pić tylko wodę.

 

 

2. NIE jedz niczego mając na zębach nakładki

 

W aparatach metalowych nie można jeść niczego twardego, klejącego się ani barwiącego. Prostując zęby aparatami nakładkowymi Smilenation możesz jeść co chcesz, ale musisz zdjąć nakładki przed każdym posiłkiem. Spożywanie w nich posiłku może je uszkodzić lub zdeformować. Pamiętaj również, by po każdym posiłku umyć zęby i dopiero wtedy delikatnie założyć nakładki.

 

 

3. NIE owijaj nakładek w serwetki czy ręczniki papierowe

 

Przechowuj je w etui, które otrzymasz od Smilenation. Nie owijaj nakładek w serwetki lub chusteczki, gdyż mogą się one przykleić do nakładki albo możesz ją w ten sposób przez przypadek uszkodzić lub złamać. Jeśli jesteś w restauracji i owiniesz nakładki w serwetkę, to kelner może omyłkowo je sprzątnąć ze stołu i wyrzucić, więc uważaj.

 

4. NIE myj ich gorącą wodą

 

Tak jak nie wolno pić kawy czy herbaty - gorące płyny mogą uszkodzić lub zdeformować nakładki. Myj je w zimnej wodzie lub w wodzie o pokojowej temperaturze.

 

5. NIE myj ich środkami czyszczącymi do protez

 

Wbrew temu co można czasem przeczytać na forach internetowych, nie myj swoich nakładek środkami czyszczącymi do protez i nie mocz ich w płynie do płukania ust. Te substancje mogą uszkodzić lub odbarwić nakładki. Myj je w zimnej wodzie. Nie używaj również pasty do zębów czy szczoteczki, gdyż możesz w ten sposób porysować nakładki.

 

 

6. NIE używaj do zdejmowania ich ostrych przedmiotów

 

Razem ze swoimi aparatami nakładkowymi, dostaniesz od nas chwytak. Jeśli więc masz jakikolwiek problem ze zdjęciem nakładek dłońmi, to użyj chwytaka. Nie używaj niczego innego, gdyż może to uszkodzić, złamać lub porysować nakładki. Pamiętaj, by za każdym razem robić to delikatnie.

 

7. NIE przygryzaj ich

 

Czasem, aby nakładki szybciej i prawidłowo wskoczyły na swoje miejsce na zębach możesz chcieć je przygryźć. Nie rób tego. Możesz w ten sposób uszkodzić nie tylko nakładki, ale również swoje zęby.

 

Smilenation - sięgnij po uśmiech

 

Jeśli marzysz o pięknym uśmiechu, dzięki Smilenation osiągniesz zdrowe i proste zęby! Już teraz zrób pierwszy krok! Wystarczy, że klikniesz tutaj i odpowiesz na kilka pytań, a my powiemy Ci, czy Smilenation to Twój sposób na wymarzony uśmiech.