Co warto wiedzieć przed prostowaniem zębów przezroczystymi nakładkami? - Kilka słów o tym, jak wygląda kwalifikacja do leczenia wad zgryzu ruchomym aparatem ortodontycznym.

Opublikowane 2019-07-12

Leczenie nakładkami to nowoczesna i innowacyjna metoda prostowania zębów ruchomymi aparatami. Jak przebiega kwalifikacja do leczenia nakładkami? Jakie są przeciwwskazania? Czy są ograniczenia wiekowe? Dowiedz się więcej o niewidocznym aparacie i sprawdź czy kwalifikujesz się do tej metody korygowania wad zgryzu.

 

“Nakładki prostujące zęby - od czego zacząć?” 

 

Szybki, prosty i tani sposób na idealny uśmiech! 

Jak?

Tylko ze Smilenation!


 

Przebieg kwalifikacji, czyli 3 kroki do pięknego uśmiechu!

 

Leczenie wad zgryzu ortodontycznymi nakładkami ze Smilenation jest na pozór podobne do aparatów typu Clear Aligner czy Invisalign. Jednak jest kilka znaczących różnic, o których musisz wiedzieć przed przystąpieniem do prostowania zębów ruchomymi aparatami. W przypadku klasycznych nakładek typu Clear Aligner czy Invisalign, kwalifikacji dokonuje lekarz w gabinecie. W trakcie leczenia również są obowiązkowe wizyty kontrolne. Jest to niestety czasochłonne i kosztowne. 

Zatem jak wygląda to w Smilenation? Dlaczego warto prostować zęby właśnie z nami? Czy masz się czego obawiać?

Absolutnie nie! Dzięki naszym nakładkom nie tracisz czasu i pieniędzy na wizyty u ortodontów, a wszystkie działania wykonujesz zdalnie. Indywidualny program leczenia otrzymujesz drogą mailową. W Smilenation wysyłasz regularnie zdjęcia swojego zgryzu, aby specjaliści ocenili postępy w leczeniu. Ciągły kontakt z ortodontą weryfikuje, czy wszystko przebiega pomyślnie. Ograniczasz w ten sposób koszty leczenia, a zaoszczędzony czas wykorzystujesz na przyjemności. Proste, nie? Zapoznaj się z naszym programem kwalifikującym do leczenia wad zgryzu innowacyjną technologią, gdyż jest on nieco inny niż w przypadku Invisalign i Clear Aligner.

1. Kwestionariusz

Przed przystąpieniem do leczenia ruchomym aparatem ortodontycznym należy wypełnić krótki kwestionariusz. Odpowiedzi na pytania zweryfikują, czy kwalifikujesz się do używania nakładek prostujących zęby. 

 

 

2. Pakiet do wycisku 

Po pomyślnej weryfikacji na naszej stronie automatycznie pojawi się możliwość zamówienia materiałów do pobrania wycisków. W ich skład wchodzą łyżki wyciskowe, silikonowe masy, rozwierak, szczegółowa instrukcja pobrania wycisków oraz paczka do zwrotu wycisków. Przesyłka jest bezpłatna na terenie Polski, a czas oczekiwania do 5 dni roboczych.

 

3. Wykonaj wycisk zębów

Dzięki szczegółowej instrukcji bez problemu wykonasz wycisk niezbędny w procesie kwalifikacji do leczenia przezroczystym aparatem ortodontycznym. Następnie zapakuj wycisk w paczkę i odeślij na nasz adres. Nasi certyfikowani ortodonci ocenią Twój przypadek i przygotują indywidualny plan leczenia. Dzięki Smilenation masz 100% gwarancję zwrotu kosztów poniesionych za pakiet do wycisków w przypadku, gdy specjaliści zdyskwalifikują Twoją wadę z metody leczenia nakładkami. Jest to znaczne ułatwienie w porównaniu do kwalifikacji Invisalign, ponieważ wycisk wykonujesz w dowolnym, odpowiednim dla Ciebie czasie - bez zbędnej wizyty u lekarza specjalisty.

Wypełnij formularz teraz.

 

 

“Czy nakładki są właśnie dla mnie?” 

 

Czyli słów kilka odnośnie tego, jakie są przeciwwskazania do noszenia nakładek prostujących zęby.

Każda metoda leczenia wad zgryzu ma pewne ograniczenia. Zapoznanie się z przeciwwskazaniami pozwoli Ci lepiej zrozumieć działanie przezroczystych nakładek Smilenation. Jest ono nieco inne niż w przypadku leczenia nakładkami typu Invisalign czy Clear Aligner. 

 

“Mam licówki - muszę zrezygnować z nakładek prostujących zęby?”

Obecność licówek i mostów dyskwalifikuje z tej metody leczenia wad zgryzu. W przypadku licówek, nacisk nakładek na ich powierzchnię może spowodować odczepienie się ich od powierzchni zębów. Natomiast jeśli chodzi o mosty, problem polega na zwiększonej oporności poszczególnych zębów na przemieszczenia wywołane siłą aparatu prostującego zęby.

Także obecność drutu retencyjnego świadczy o braku kwalifikacji do leczenia metodą nakładek prostujących zęby. Drut retencyjny uniemożliwi Ci pobranie wycisku lub wykonanie skanu 3D jamy ustnej. Przed przystąpieniem do kwalifikacji do leczenia nakładkami drut retencyjny musi być usunięty.

 

“Uczulenie na silikon - co dalej w moim przypadku?”

Jeśli masz uczulenie na silikon, to możesz stosować nasze nakładki, ale kwalifikacja w Twoim przypadku będzie nieco inna. Niedogodność polega na tym, że nie wykonasz sam w domu wycisku, gdyż w ich składzie jest zawarty silikon, który może spowodować wystąpienie alergii. Mimo wszystko mamy dla Ciebie rozwiązanie - skonsultuj się z nami, a wykonamy Ci nowoczesny skan 3D jamy ustnej. Natomiast nie ma obaw o wystąpienie reakcji alergicznej podczas noszenia nakładek, ponieważ są one wykonane z innowacyjnego plastiku wolnego od BPA.

 

“Co w przypadku, gdy mam dysfunkcję stawu skroniowo - żuchwowego?”

Zaburzenia w stawie skroniowo - żuchwowym są bezwzględnym przeciwwskazaniem do noszenia ruchomych aparatów ortodontycznych, ponieważ te dysfunkcje mogłyby się pogłębić i trwale spowodować uszczerbek na zdrowiu. Dlatego najpierw zalecamy wyleczyć zaburzenia w stawie skroniowo-żuchwowym, by później przystąpić do prostowania zębów przezroczystymi nakładkami.

Choroby przyzębia, takie jak: ruszające się zęby, krwawiące dziąsła czy też parodontoza dyskwalifikują z leczenia nakładkami. Te dolegliwości sygnalizują poważne problemy z przyzębiem. Eliminacja chorób przyzębia u periodontologa umożliwia skorzystanie z prostowania zębów ruchomymi aparatami.

 

“Muszę mieć zdrowe zęby przy leczeniu nakładkami?”

Przed leczeniem warto zadbać o dobry stan jamy ustnej. Ubytki próchnicowe wymagające interwencji stomatologicznej mogą spowodować, że indywidualnie przygotowane nakładki zwyczajnie nie będą już pasować. Dlatego musisz mieć zdrowe zęby, zanim przystąpisz do korygowania wad zgryzu dyskretnym aparatem na zęby.

Jeśli Twój ortodonta zalecił Ci wyrwanie zębów, np. zębów mądrości, to należy to wykonać zanim przystąpisz do leczenia wad zgryzu nakładkami. Jest to uzasadnione, aby proces leczenia przebiegł poprawnie i obył się bez późniejszych komplikacji.


 

“Co jeśli?...”

 

Rozterki w świecie dyskretnych nakładek.

W dalszym ciągu masz wątpliwości czy leczenie nakładkami Smilenaton jest właśnie dla Ciebie? Zapoznaj się z kolejnymi nurtującymi przypadkami odnośnie kwalifikacji do leczenia nakładkami na zęby, aby rozwiać wszelkie niejasności. 

 

“Palę papierosy - czy przeszkadza to w nakładkach?”

Palenie papierosów nie uniemożliwia noszenie nakładek, ale materiał z którego wykonane są nakładki może się przebarwiać pod wpływem substancji smolistych zawartych w dymie tytoniowym. Dlatego zaleca się niepalenie papierosów na czas terapii prostowania zębów, by przebiegała estetycznie. 

 

“Prostowanie zębów w ciąży”

Ciąża nie jest ona bezwzględnym przeciwwskazaniem do używania nakładek. Jednak często w tym stanie dziąsła są bardziej wrażliwe na uszkodzenia i zapalenia, co może skutkować bolesnością. Dlatego w trosce o Twój komfort zalecamy korygowanie stłoczonych zębów po rozwiązaniu ciąży.

 

“Mam korony - czy muszę zrezygnować z nakładek?”

Pamiętaj, że implanty zębów czy korony nie są bezwzględnym przeciwwskazaniem do nakładek. Nasi ortodonci ocenią Twój przypadek pod kątem możliwości zastosowania aparatów. Nic nie ryzykujesz, gdyż w przypadku dyskwalifikacji zwrócimy Ci wszystkie koszty.

Zadajesz sobie pytanie, czy trzeba mieć wszystkie zęby do leczenia nakładkami? Tutaj podobnie jak w przypadku implantów, nasi specjaliści ocenią Twoje szanse w przypadku braku zębów. Gwarantujemy Ci 100% zwrotu kosztów, jeśli nie zakwalifikujesz się do nakładek w Smilenation.

 

“Mam słabe szkliwo - czy jest to przeciwwskazanie do nakładek?”

Nie możesz mieć założonego metalowego aparatu na stałe ze względu na słabe szkliwo? Właśnie w takich przypadkach plastikowy aparat jest najlepszym rozwiązaniem. Metalowy aparat nieco uszkadza szkliwo, natomiast nakładki na zęby są całkowicie bezpieczne dla zębów. 

Martwisz się, czy wysoka podatność na próchnicę u Ciebie nie jest przeciwwskazaniem do nakładek? W przeciwieństwie do drucianych aparatów na zęby, gdzie higiena jamy ustnej jest utrudniona, nasze nakładki umożliwiają utrzymanie czystości zębów na wysokim poziomie. Jest to logiczne, gdyż przed myciem lub nitkowaniem zębów wystarczy zdjąć przezroczysty aparat, aby prawidłowo zadbać o higienę jamy ustnej.

 

“Jakie wady kwalifikują się do leczenia nakładkami?”

Nie masz pewności jakie wady można skorygować przezroczystymi nakładkami Smilenation? Stłoczenia zębów, szparowatość, lekki zgryz krzyżowy, niewielkie przekręcenie lub wysunięcie zębów to wady, z którymi z pewnością poradzą sobie nakładki. Jednak poważniejsze defekty jak przodozgryz lub tyłozgryz czy zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, np. boczny ruch żuchwy powinny być leczone innymi metodami. Pamiętaj, że o ostatecznej kwalifikacji decyduje lekarz. W Smilenation masz gwarancję, że w przypadku dyskwalifikacji do nakładek dostaniesz zwrot kosztów. Nie ryzykujesz utratą pieniędzy, a możesz zyskać idealny uśmiech.

Nie czekaj, rozpocznij leczenie już dziś!

 

“Twój wiek jest idealny na prostowanie zębów przezroczystymi nakładkami!”    

 

Nie ma górnej granicy wieku, która by nie pozwalała nosić nakładek. Pamiętaj jedynie, że musisz mieć ukończone 18 lat, aby móc przystąpić do naszego programu leczenia wad zgryzu przy użyciu niewidocznych aparatów ortodontycznych. 

 

  • Odrzucasz prostowanie zębów ze względu na brzydką aparycję w trakcie leczenia metalowymi aparatami? 

  • Twoje stanowisko pracy wymaga nienagannego wyglądu? 

  • Uważasz, że wyglądałbyś/wyglądałabyś niepoważnie jak na swój wiek w stałym aparacie na zęby?

  •  A może obawiasz się wady wymowy podczas noszenia aparatu? 

 

Jeśli masz twierdzącą odpowiedź na przynajmniej jedno z pytań, to wiedz, że mamy dla Ciebie najlepszy sposób na wymarzony uśmiech bez wstydu i wyrzeczeń. Nakładki Smilenation są prawie niewidoczne i nie wpływają na wadę wymowy, co pozwala na dyskretne prostowanie zębów. Dlatego w przeciwieństwie do metalowego aparatu na zęby, plastikowych nakładek nikt nie zobaczy. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na spełnianie swoich marzeń. Piękny uśmiech jest na wyciągnięcie ręki. 

Rozpocznij leczenie już dziś!

 

“Piękny uśmiech na każdą kieszeń”  - To możliwe ze Smilenation!

 

 

Korygowanie wad zgryzu nakładkami ze Smilenation jest nieco odmienne niż w przypadku Clear Aligner czy Invisalign. Naszą zaletą w porównaniu z innymi ruchomymi aparatami jest całkowita eliminacja wizyt u stomatologa, a co za tym idzie - znaczne zmniejszenie kosztów. Jeśli cenisz swój czas i pieniądze, to rozwiązanie Smilenation jest idealne dla Ciebie. Efekt terapii jest znany jeszcze zanim przystąpisz do leczenia, dlatego nie ma obaw o brzydki wygląd twarzy czy uzębienia po prostowaniu zębów nakładkami. Pamiętaj, że nakładki są prawie niewidoczne, można jeść i pić bez ograniczeń, przez co korygowanie wad zgryzu ruchomymi aparatami jest przyjemnością a nie katorgą. Jeśli w dalszym ciągu masz jakieś pytania czy wątpliwości - skontaktuj się z nami, a odpowiemy Ci na każde pytanie.