Dlaczego leczenie przezroczystymi nakładkami tyle kosztuje? Co składa się na cenę?

Opublikowane 2019-07-01

Chcesz mieć piękny i wolny od typowych wad zgryzu uśmiech, ale obawiasz się, że za leczenie trzeba płacić krocie? Nic bardziej mylnego. Cena aparatu ortodontycznego zależy od jego budowy i metod leczenia przez co waha się między 7 a 15 tysięcy złotych. Z artykułu dowiesz się, dlaczego leczenie tyle kosztuje oraz gdzie szukać zoptymalizowanej pod kątem ceny opcji.

 

 

Według danych na rok 2017 średnio 60% osób w Polsce ma wady zgryzu. Korekta dolegliwości jest prosta, a według dentystów na leczenie ortodontyczne nigdy nie jest za późno. Wielu nie decyduje się jednak na wizytę u eksperta. Z czego może to wynikać?

Według opinii publicznej główne powody to „wysoka cena leczenia i nieestetyczny wygląd aparatu ortodontycznego”. 

Czy leczenie ortodontyczne musi tak wyglądać? Oczywiście że nie. Dziś metod korekty zgryzu jest kilka, a szczególnie interesującą jest leczenie przezroczystymi nakładkami na zęby. Chcesz dowiedzieć się, jakie korzyści niesie ze sobą ta metoda i w czym tkwi sekret tak niskiej ceny?

Jak widzisz, leczenie wad zgryzu jest dziś proste i obala mit nieestetycznych, drogich i nieskutecznych aparatów ortodontycznych. 

Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, jak wygląda leczenie nakładkami? Ile to kosztuje i czy będzie Cię na to stać? 

Czyli wszystko to, co powinieneś wiedzieć na temat ceny leczenia.

 

Ile średnio kosztuje leczenie przezroczystymi nakładkami?

 

 

Brak czasu, obawa przed wizytą u dentysty, odkładanie wszystkiego „na później” to wymówki, które są naturalnym odruchem. Jednak nic nie zniechęca do działania bardziej niż zbyt wysoka cena.

Nic dziwnego, że wiele osób rezygnuje z leczenia nakładkami przezroczystymi, ponieważ niektóre gabinety wyceniają pracę na ponad 15 000 zł. Nie wierzysz? 

Po wpisaniu w przeglądarce internetowej hasła invisalign znaleźć można kilka stron wyszukiwań. Dotyczą one oferty wielu gabinetów stomatologicznych w całej Polsce, które oferują leczenie nakładkami Invisalign. Powstaje więc pytanie, czy nakładki Invisalign faktycznie są tak skuteczną i opłacalną formą leczenia?

Cena pełnego leczenia teoretycznie zaczyna się od 6 000, jednak warto zaznaczyć, że cennik ten dotyczy tylko przygotowania aparatu. Do tego należy doliczyć jeszcze wizyty kontrolne, aparat retencyjny i zapewne kilka dodatkowych kosztów, które zazwyczaj pojawiają się w trakcie leczenia. Wniosek?

Wybór aparatu ortodontycznego typu invisalign to średnio koszt ok. 14 tys. złotych.

Jeśli chodzi o cenę aparatu typu clear aligner, cena kształtuje się na podobnym poziomie. 

Warto dodatkowo wspomnieć, że w przypadku aparatu typu clear aligner cennik uwzględnia tylko cenę za 1 łuk. Warto wziąć pod uwagę, że w przypadku tej metody do kosztów należy doliczyć jeszcze cenę za:

 • diagnostykę;

 • drugi łuk;

 • nakładki retencyjne;

 • *stały retainer;

 • wizyty kontrolne.

 

Sumując to wszystko, widać, że wydatek tego rzędu to nie tak prosta sprawa. Przecież to spora suma, za którą można kupić na przykład dobry samochód. Jak się jednak okazuje na rynku znaleźć można bardziej opłacalne rozwiązanie dla naszych zębów. Dlaczego? Dlatego, że koszty leczenia przezroczystymi nakładkami można łatwo zoptymalizować. Powstaje zatem pytanie, jak to zrobić? 

 

 

Ile kosztuje leczenie przezroczystymi nakładkami Smilenation?

 

Na szczęście od teraz nie musisz przejmować się wysokimi kosztami leczenia, ponieważ w Smilenation aparaty na zęby są zdecydowanie tańsze. Zmniejszyliśmy koszty leczenia nawet o 50% w stosunku do konkurencji.

Leczenie w Smilenation to:

 • Brak kosztownych opłat ortodontycznych i prowizji;

 • Brak comiesięcznych kosztów niepotrzebnych wizyt;

 • Brak dodatkowych należności za dodatkowe i zbędne usługi.

 

Przezroczyste nakładki na zęby to skuteczne, bezpieczne, niemalże niewidoczne i w pełni zoptymalizowane pod kątem kosztów leczenie wad zgryzu.

Nie płać za coś, co jest Ci niepotrzebne, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na hobby, odłóż na wymarzone wakacje lub zainwestuj. Możliwości jest wiele, a rozwiązanie na wyciągnięcie ręki, zatem po co czekać?

 

 

Cena leczenia w Smilenation w stosunku do konkurencji, u której przezroczyste aparaty kosztują, od 6 000 do 15 000 zł jest niekiedy o połowę niższa.

Koszty leczenia nakładkami typu clear aligner – Smilenation to:

 • Wyciski – 190 zł;

 • Aparat przezroczysty – 6970 zł;

 • Aparat retencyjny – 240 zł.

Łącznie to 7400 zł za całość leczenia + możliwość wygodnego rozłożenia na raty miesięczne.

W perspektywie miesiąca to tylko ok. 600 zł. Czy nie wydaje Ci się, że taka kwota za aparat ortodontyczny to mało wobec pięknego uśmiechu, który pozostanie z Tobą na zawsze? 

Czy wybierając inne rozwiązanie, będziesz w stanie odłożyć około 7 tysięcy na wyjazd w pojedynkę lub z całą rodziną w miejsce, które od zawsze chcesz odwiedzić?

Zdecydowanie nie.

Zatem nie przepłacaj i dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić i dlaczego usługa jest tak często wybierana przez klientów.

 

Ile można zaoszczędzić?

 

Przyglądając się dostępnym na rynku usługom, łatwo zauważyć, że ceny leczenia mocno się od siebie różnią. Zobacz, ile jesteś w stanie zaoszczędzić decydując się na aparat Smilenation.

Uśrednione koszty leczenia metodą invisalign: ok. 14 000 zł.

Uśrednione koszty leczenia metodą clear aligner: od 14 000  zł 

Koszty leczenia w smilenation: 7 400 zł.

Różnica wynosi więc, aż 6 500 tysiąca złotych. Sam zatem oceń, co jest dla Ciebie bardziej opłacalne.

 

Leczenie nakładkowe – czy usługa jest warta swojej ceny?

 

 

Decydując się na leczenie warto, abyś wziął pod uwagę kilka elementów. Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że postęp technologiczny gwarantuje najwyższą skuteczność leczenia, a jego koszty nie muszą być wysokie.

Jednak, dlaczego warto zdecydować się na leczenie przezroczystymi nakładkami?

 • Niewidoczne aparaty to sprawdzona i stosowana metoda leczenia już od 18 lat;

 • Skorzystało z niej już ponad 5 milionów osób na całym świecie;

 • Przygotowanie i ocena wady zgryzu to etap, który kwalifikuje Cię do leczenia, a jeśli problem nie nadaje się do leczenia aparatem Smilenation, otrzymasz 100% zwrotu pieniędzy za pakiet wycisków;

 • Cena aparatu Smilenation to do 50% oszczędności wobec produktów innych firm;

 • Aparaty spełniają europejskie normy bezpieczeństwa dla wyrobów medycznych ISO 13485:2016.

 

Potrzebujesz więcej argumentów? Czytaj dalej.

 

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat leczenia nakładkami - 3 kroki do pięknego uśmiechu.

 

Zdrowie, bezpieczeństwo i komfort to trzy fundamenty życia, za które płacimy na co dzień. Nic w tym dziwnego, ponieważ teraz wszystko ma swoją cenę, a reguła jest prosta. Im droższe tym teoretycznie lepsze. Jednak czy aby na pewno? 

Każdy dba o zdrowie na tyle, na ile pozwala mu sytuacja finansowa. Co jednak w sytuacji, kiedy zabieg jest za drogi? Czy należy zrezygnować z leczenia na rzecz gorszego zdrowia i samopoczucia? Zdecydowanie nie. Więc co robić?

Jak się okazuje, rozwiązanie jest proste i nie zmusza nas do wyboru pierwszej lepszej oferty. Wystarczy przejrzeć oferty konkurencyjnych firm i porównać, która z nich jest najbardziej opłacalna. Przecież, jeśli istnieje optymalne pod względem ceny, ale zarazem dające taką samą korzyść rozwiązanie, czemu go nie wybrać, prawda?

 

Czy leczenie przezroczystymi nakładkami faktycznie działa?

 

Jeśli myślisz, że:

 • Korekta wad zgryzu wymaga wielu wizyt w gabinecie;

 • Aparat na zęby zawsze uwiera w dziąsła;

 • Leczenie ortodontyczne to strata kilku tysięcy złotych;

 • Leczenie wad zgryzu jest nieskuteczne, a jeśli już to trwa kilka lat;

 • Przezroczyste nakładki to taki wabik na klientów;

 • Leczenie w Smilenation ma jakieś ukryte koszty;

 • Korekta zgryzu jest niewygodna ze względu na plastikowe nakładki.

 

Weź pod uwagę, że:

 • Aparat Smilenation przysyłany jest bezpośrednio do Twojego domu, co oznacza, że nie musisz nigdzie chodzić; 

 • Indywidualny plan leczenia i aparat na zęby dostosowany jest do kształtu Twojej szczęki, co sprawi, że podczas noszenia nie uszkodzi dziąseł;

 • Przezroczyste nakładki to zoptymalizowana pod kątem kosztów forma leczenia, zapewniająca jednocześnie najwyższą jakość;

 • Nakładki gwarantują szybsze i tańsze leczenie niż w przypadku konkurencyjnych usług;

 • Jeśli wstydzisz się wyglądu klasycznego aparatu, przezroczyste nakładki są właśnie dla Ciebie.

 

Czy zatem wybór naszych przezroczystych nakładek to strata czasu, pieniędzy i nerwów? 

Zdecydowanie nie.

Wierzymy, że piękny uśmiech potrafi wiele zmienić w życiu człowieka, ponieważ dzięki niemu jesteśmy pewni siebie i nie boimy się dokonywać wielkich rzeczy. 

Czym dla nas jest uśmiech?

Uśmiech to sukces, uśmiech to odwaga.

Jeśli chcesz, zatem sprawić sobie piękny uśmiech w dyskretny sposób. Skuteczna i indywidualna metoda leczenia w 3 krokach to coś dla Ciebie.

 

Podsumowanie

 

Ceny przezroczystych nakładek na pierwszy rzut oka mogą i wydawać się wysokie, jednak po dokładnej analizie widać, że tak nie jest.  Wybór aparatu Smilenation to bardzo rozsądne rozwiązanie.

Leczenie zapewnia piękny uśmiech, jest w pełni bezpieczne dla zdrowia, a zarazem paradoksalnie pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, której nie trzeba wydawać na wizyty kontrolne.

Wybór należy do Ciebie. Nie czekaj i jeszcze dziś zafunduj sobie piękny uśmiech. Do dzieła!