Idealne selfie - jak je wykonać? 8 wskazówek do idealnego selfie!

Opublikowane 2019-08-25

Selfie krok po kroku - z poniższego artykułu dowiesz się jak, gdzie i kiedy zrobić idealne selfie. Marzysz o nowym, oszałamiającym zdjęciu profilowym? Albo o zdjęciu na Instagramie, które zbierze tysiące polubień? My powiemy Ci jak to osiągnąć!


Kiedy “selfie” powstało w 2002 roku, wszyscy zwiastowali mu szybki upadek. Uważano, że to moda taka jak wszystkie - jednosezonowa. Tymczasem mamy 2019 rok, a ono zdobi wszystkie profile na portalach społecznościowych! Jak jednak wykonać to idealne selfie?

 

1. Dobre światło

 

Twoim największym sprzymierzeńcem jest naturalne światło padające na Ciebie z przodu. Jeśli słońce czy lampa znajdują się za Tobą, Ty wyjdziesz nieostro, a zdjęcie będzie ciemne i nieestetyczne. Nie należy również wykonywać zdjęć w pełnym słońcu. Wykonane przez Ciebie selfie wyjdzie prześwietlone, a Ty będziesz mrużyć oczy, co samo w sobie nie wygląda atrakcyjnie, a do tego jeszcze spowoduje zmarszczki wokół oczu.

Aby wywołać większe zainteresowanie, możesz wykonać zdjęcie w otoczeniu neonów. Wtedy najlepiej kiedy pomieszczenie, w którym się znajdujesz, nie ma centralnego jasnego oświetlenia. Twoja twarz będzie wtedy odbijać piękne kolory neonów, a sama fotografia przyciągnie uwagę wszystkich!

 

 

2. Rób zdjęcia z góry

 

O ile nie chcesz zaprezentować na swoim zdjęciu podwójnego podbródka, to zrezygnuj z robienia zdjęcia od dołu. Rękę unieś do góry (najlepiej powyżej linii oczu!) i dopiero wtedy szukaj najlepszego kąta padania światła na Twoją twarz.

 

3. Zdjęcia wykonuj o poranku

 

Masz wtedy czystą i promienną twarz, a Twój makijaż jest świeżo nałożony. Twoje włosy są czyste i świeżo ułożone. To idealna pora na zrobienie idealnego selfie!

 

4. Wybierz ciekawe i barwne tło

 

Intensywne kolory w tle przyciągną uwagę wszystkich scrollujących i na pewno sprawią, że Twoje selfie będzie miało więcej polubień niż zazwyczaj. A na dodatek - pokażesz swoją barwną osobowość.

Jeśli jednak nie masz w okolicy żadnej ściany pokrytej ciekawym graffiti czy galerii neonów, to wybierz urokliwą kawiarnię w pastelowych kolorach albo białą ścianę, a obok siebie postaw kwiaty. Masz dwie opcje: albo idź na całość, albo postaw na prostotę! Ważne, by Twoje zdjęcie wyrażało Ciebie.

 

5. Zadbaj o idealną pozę

 

Selfie potrafi być podchwytliwe - masz przecież mało przestrzeni i widać niewiele poza twarzą. Czy jest tu więc miejsce na specjalne pozy? Oczywiście! Wiele czynników może całkowicie odmienić Twoje zdjęcie i sprawić, że stanie się ono idealnym selfie.

  • Nie garb się, a ramiona opuść w dół.

  • Patrz w obiektyw. Nie na swoją rękę i nie na ekran, a w obiektyw telefonu czy aparatu, którym wykonujesz swoje zdjęcie. To zupełnie zmieni kąt pod jakim będą widoczne Twoje oczy.

  • Wyciągnij szyję do góry. To drugi sposób na uniknięcie podwójnego podbródka i wyeksponowanie Twojej ładnej szyi (pierwszym jest odpowiednie ustawienie aparatu).

  • Ułóż ubranie tak, aby dobrze się układało na Twoim dekolcie. Ubranie marszczące się w złych miejscach może Cię optycznie pogrubić, a tego nigdy nie chcemy.

  • Poćwicz i sprawdź, który profil wychodzi lepiej na selfie. Z reguły jest to nasz lewy profil, ale Ty sprawdź sama.

  •  

 

6. Proste zęby kluczem do idealnego uśmiechu na zdjęciu

 

Lubisz się szeroko uśmiechać lub pokazywać język na zdjęciach? Nie powinnaś się wstydzić swojego uśmiechu! Do idealnego selfie wręcz niezbędny jest idealny uśmiech! Dlatego warto zainwestować w proste zęby. Jeśli obawiasz się brzydkiego, bardzo widocznego metalowego aparatu, a ceny aparatów Invisalign Cię odstraszają, to mamy dla Ciebie rozwiązanie idealne - przezroczyste aparaty nakładkowe Smilenation.

 

 

Tych aparatów nie będzie widać na żadnym Twoim zdjęciu, ponieważ są przezroczyste i niewidoczne dla innych. Są też wygodne i nosząc je nie grozi Ci seplenienie. A co najważniejsze - stać Cię na nie. Tutaj zobacz wszystkie zalety aparatów Smilenation.

 

7. Ogranicz się do jednego filtra

 

Jeśli chcesz korzystać z dodatkowych filtrów, to ogranicz się do jednego. Najlepiej będzie, jeśli znajdziesz jeden, który sprawia, że wyglądasz najkorzystniej i będziesz go używać przy każdym zdjęciu. To sprawi, że Twój profil będzie spójny, a to zawsze podoba się odbiorcom.

 

 

8. Selfie stick może się okazać Twoim najlepszym przyjacielem

 

Jeśli na zdjęciu chcesz zmieścić całe graffiti, które miało być Twoim tłem, próbujesz sobie zrobić selfie z żyrafą z zoo albo na jednej fotografii chcesz zmieścić całą rodzinę u cioci na imieninach, to selfie stick jest niezbędny. Nada Twoim zdjęciom zupełnie inną, nową perspektywę. Pozwoli Ci ono również pomieścić więcej elementów i bliskich Ci ludzi.

 

Pochwal się swoim uśmiechem!

 

Twój piękny uśmiech jest Twoją najlepszą wizytówką na każdym zdjęciu. Wybierz aparaty Smilenation i pochwal się swoim wymarzonym uśmiechem!

Jeśli zbliża się Twój wielki dzień, to przeczytaj nasz artykuł, o tym jak najlepiej przygotować się do sesji ślubnej.