Nakładki na zęby czy stały aparat ortodontyczny? 10 zalet stosowania nakładek.

Opublikowane 2019-07-02

Zakrywasz dłonią zęby, kiedy się uśmiechasz i wciąż czekasz na odpowiedni moment, żeby założyć stały aparat ortodontyczny? Nie musisz nosić metalowego aparatu na zębach by móc cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem jak z reklamy. Aparaty nakładkowe to rewolucja w ortodoncji. Są przezroczyste i możesz je zdjąć w każdej chwili. Chcesz mieć proste zęby bez wychodzenia z domu? Przeczytaj.

 

Aparat nakładkowy – co to jest?

 

Przezroczyste nakładki, które idealnie pasują do twoich zębów to rewolucja w ortodoncji. Technologia wreszcie pozwala na skuteczne leczenie ortodontyczne bez konieczności noszenia metalowych drutów i bez wychodzenia z domu. Nakładki na zęby są wykonywane na zamówienie, na podstawie indywidualnych wycisków oraz zdjęć Twojego zgryzu, które możesz wykonać sam w domu. Na ich podstawie specjaliści przygotowują spersonalizowane, idealnie dopasowane do twoich zębów nakładki.

 

 

Aparat nakładkowy a tradycyjny aparat ortodontyczny - czym się różni?

 

Aparatu nakładkowego nie widać, możesz go w każdej chwili zdjąć - to przede wszystkim odróżnia go od stałego aparatu na zęby. Jest wykonany z przeźroczystego i elastycznego tworzywa, które nie podrażnia dziąseł i idealnie dopasowuje się do zębów. Stały aparat jest jeden. Ortodonta może go jedynie modyfikować - dodawać, zmieniać lub usuwać poszczególne elementy. Natomiast nakładek ortodontycznych jest wiele. Należy je zmieniać co około dwa tygodnie. Dokładnych zaleceń udzieli ci specjalista po opracowaniu planu leczenia.

Stały aparat na zęby jest zakładany raz, i ściągany dopiero po zakończeniu leczenia, które może potrwać nawet kilka lat. Nie ma możliwości ściągnięcia go nawet na kilka godzin. Jest wykonany z elementów metalowych, które w niektórych sytuacjach mogą się odkształcać lub wypinać, podrażniając dziąsła i błonę śluzową w jamie ustnej. W takich sytuacjach konieczna jest szybka wizyta u ortodonty. W przypadku aparatów nakładkowych Smilenation nie ma takiego problemu. Nic nie ma prawa się wypinać. Aparat nakładkowy jest zbudowany z jednego elementu.

 

 

10 najważniejszych zalet aparatu nakładkowego:

 

1. Leczenie ortodontyczne w domu od A do Z

Nie musisz wychodzić z domu by leczyć się ortodontycznie. Jest to już możliwe. Od zespołu Smilenation otrzymujesz zestaw do pobrania wycisków. Wysyłamy go pod wskazany adres. Wyciski możesz zrobić w kilka chwil i je odesłać. Na ich podstawie specjaliści przygotują plan leczenia i zestaw nakładek na zęby. Wszystko odbywa się online. W razie pytań zespół ekspertów czuwa i chętnie odpowiada na wszystkie pytania online. 

 

2. Brak konieczności odbywania wizyt kontrolnych

Zapomnij o kosztownych wizytach u ortodonty raz w miesiącu. Dzięki aparatowi nakładkowemu możesz spontanicznie zaplanować urlop - nie jesteś uzależniony od terminarzu przyjęć swojego lekarza. Dodatkowo, oszczędzasz na tym przynajmniej 150zł miesięcznie. Leczenie ortodontyczne za pomocą stałego aparatu ortodontycznego może trwać kilka lat. Przez cały ten czas leczenie wymaga wizyt kontrolnych co 4-6 tygodni. 

 

3. Brak stalowego uśmiechu

Marzysz o zdrowym uśmiechu, ale wstydzisz się nosić metalowe druty na zębach? To rozwiązanie dla ciebie. Aparat powinien być noszony według zaleceń specjalisty. Nie powinno się go nosić krócej niż 22 godziny dziennie. 

Oznacza to, że nic się nie stanie jeśli zdejmiesz go na czas rodzinnej sesji zdjęciowej czy przed rozmową o pracę. Zdejmowanie i ponowne zakładanie aparatu jest dziecinnie proste i możesz to robić w każdej chwili. W przypadku tradycyjnych stałych aparatów na zęby jest to niemożliwe. 

 

 

4. Proste mycie zębów i czyszczenie aparatu

Nic nie wchodzi ci między zęby a metalowe elementy, co ma miejsce w przypadku stałych aparatów na zęby. Wystarczy po prostu zdjąć nakładki i spokojnie umyć zęby za pomocą tradycyjnej szczoteczki do zębów. Dzięki temu możesz dbać o higienę jamy ustnej w taki sam sposób, jak osoby bez aparatu na zębach. Nie zakładaj nakładek na nieumyte wcześniej zęby - sprzyja to rozwojowi próchnicy.

Zęby należy umyć za pomocą szczoteczki i pasty do zębów, a nakładki przemyć pod zimnym strumieniem wody przed każdym założeniem. Nie czyść nakładek za pomocą pasty do zębów. Może to spowodować zmatowienie tworzywa, z którego są wykonane. Wystarczy woda, delikatne mydło i szczoteczka do zębów.

 

5. Wysoka jakość leczenia przy jednoczesnej niskiej cenie

Plan leczenia jest opracowywany przez lekarzy stomatologów i ortodontów. Nakładki są wykonywane przez najlepszych fachowców z wysokiej jakości niealergizujących materiałów, bez dodatku środków zmiękczających.

Rzeczywisty koszt leczenia ortodontycznego w gabinecie ortodontycznym zazwyczaj przekracza 10000zł. Nigdy nie wiesz jaką kwotę przygotować w portfelu, kiedy wybierasz się na wizytę do ortodonty.  Wizyty kontrolne, dodatkowe usługi (np. zakładanie i ściąganie aparatu, wymiana drutów) oraz aparaty retencyjne - to wszystko jest kilkakrotnie droższe od samych stałych aparatów na zęby.

W przypadku leczenia za pomocą aparatów nakładkowych Smilenation, całkowity koszt leczenia wynosi 7400zł. Bez ukrytych kosztów. Jest to ponad 50% taniej w porównaniu do innych firm, które oferują aparaty nakładkowe w Polsce. Istnieje możliwość rozłożenia kosztów leczenia w systemie ratalnym.

 

6. Bezpieczne i odpowiednie dla alergików

Nakładki są wykonane z najwyższej jakości tworzyw, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Są przezroczyste, gładkie i mogą być stosowane przez osoby uczulone na nikiel czy silikon. 

 

7. Zwrot poniesionych kosztów w przypadku braku kwalifikacji do leczenia za pomocą nakładek na zęby

Gwarantujemy zwrot kosztów wykonania wycisków i przesyłek pocztowych, jeśli nasz zespół specjalistów uzna, że twoja wada zgryzu nie kwalifikuje się do leczenia za pomocą nakładek na zęby. W takiej sytuacji nie tracisz ani złotówki.

 

8. Efekty widoczne już po kilku tygodniach noszenia

Pierwsze zmiany zauważysz już po kilku tygodniach noszenia nakładek ortodontycznych. Na ostateczny rezultat trzeba oczywiście poczekać. Zęby muszą przesunąć się Czas zależy od wady zgryzu i planu leczenia - to kwestia indywidualna. Co około dwa tygodnie należy zmieniać nakładki. Możesz wówczas obserwować jak stopniowo zmienia się twój zgryz - stare nakładki przestają pasować.

Efekty po zakończeniu leczenia są stałe, ale konieczne będzie noszenie aparatu retencyjnego. To on pilnuje, żeby zęby nie wróciły na swoje stare miejsca z początku leczenia. Taki aparat zakłada się zazwyczaj tylko na noc.

 

9. Noszenie nakładek jest mniej bolesne niż stałego aparatu na zębach

Noszenie nakładkowego aparatu na zębach nie jest całkowicie bezbolesne. Jednak aparat nakładkowy jest dopasowany do kształtu i wielkości zębów, dlatego nie powinien w żadnym miejscu uwierać ani ranić dziąseł.

W pierwszych dniach noszenia nakładek oraz przy ich zmianie na nowe nakładki, możesz odczuwać lekki dyskomfort lub ból, ale jest to jak najbardziej normalne. Twoje zęby zaczynają się powoli przemieszczać, i okoliczne tkanki muszą się do tego przyzwyczaić. Dolegliwości z czasem ustępują, ale mogą się powtarzać (szczególnie podczas zmiany nakładek). 

 

10. Możesz jeść co chcesz

Mając założony aparat nakładkowy możesz pić dowolne ilości zimnej wody. Gorące herbaty czy inne ciepłe płyny wymagają wcześniejszego zdjęcia aparatu. Ciepło może trwale odkształcić nakładkę, dlatego lepiej go unikać.

Aparat trzeba ściągać także na czas posiłków, aby resztki pokarmowe nie dostały się między zęby a nakładki. Możesz wtedy jeść wszystko, na co masz ochotę - twarde, miękkie i kleiste, ciepłe czy gorące posiłki. Przed nałożeniem nakładek należy umyć zęby.
 

 

Co wyróżnia aparaty Smilenation?

 

Precyzja wykonania i wysoka jakość niealergizujących tworzyw, które używamy do produkcji naszych nakładek wyróżnia nas na rynku. Współpracujemy z najlepszymi ortodontami i stomatologami, którzy skrupulatnie opracowują realne plany leczenia naszych pacjentów oraz służą pomocą w razie pytań.

 

Stawiamy na jakość. Oferujemy ci profesjonalne leczenie ortodontyczne bez wychodzenia z domu, i bez ukrytych opłat. Zwracamy koszt zestawu do wykonania wycisków i koszty przesyłki, jeśli zespół specjalistów uzna, że niestety twoja wada zgryzu nie kwalifikuje się do leczenia za pomocą nakładek. Sprawdź i spróbuj jakie to proste.

 

Jak rozpocząć leczenie nakładkami Smilenation?

 

Wejdź na stronę. Odpowiedz na kilka pytań dotyczących twojego uzębienia, przyjmowanych leków czy alergii, i zamów zestaw do pobierania wycisków. Otrzymasz go w ciągu 7 dni. Wykonaj wyciski według instrukcji, i cały zestaw zapakuj do załączonej paczki. Nie wyciągaj masy z płytek wyciskowych.

W ciągu 10-14 dni roboczych od momentu otrzymania od ciebie przesyłki z wyciskami, wyślemy ci indywidualny plan leczenia ortodontycznego, który będzie dostosowany do twoich potrzeb. Jeśli zaakceptujesz przygotowany przez naszych specjalistów plan i zdecydujesz się na zakup nakładek Smilenation, otrzymasz je pocztą w ciągu kolejnych 2-4 tygodni.