FAQs.

Ogólne informacje

Aparaty Smilenation to specjalne nakładki na zęby, które dla komfortu pacjentów zostały wykonane z przezroczystego materiału. Na podstawie przesłanych przez Ciebie wycisków możemy stworzyć aparat i idealnie dopasować do kształtu Twoich zębów. Podczas leczenia, co dwa tygodnie wymieniasz nakładki – dzięki temu Twoje zęby przesuwają się stopniowo, aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Aparaty Smilenation przeznaczone są do korekty lekkich i średnich wad zgryzu w odcinku przednim szczęki bądź żuchwy. Należą do nich w szczególności: diastemy, stłoczenia zębów, a także ich lekkie zrotowania lub wychylenia. W przypadku poważnych wad zgryzu, a w szczególności bocznego przemieszczenie żuchwy czy zgryzu krzyżowego, większy sukces leczenia odniosą inne metody leczenia.

Nasze aparaty wykonane są z gładkiego, przezroczystego, wolnego od BPA plastiku, który – w odróżnieniu od tradycyjnych metalowych aparatów korekcyjnych – nie podrażni Twoich policzków ani dziąseł.

Nie. Aparaty Smilenation służą wyłącznie do kosmetycznego leczenia zmian w obszarze zębów przednich, które nie jest refundowane przez ubezpieczenie. Koszty należy pokryć samodzielnie.

Płatności możesz dokonać za pomocą karty kredytowej lub przelewem bankowym. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

Tak. W trosce o naszych klientów przygotowaliśmy możliwość rozłożenia płatności na raty. Dzięki temu każdy może pozwolić sobie na aparat Smilenation.

Jeśli nasi dentyści lub ortodonci stwierdzą, że aparaty Smilenation nie będą dla Ciebie odpowiednie, zwrócimy Ci pieniądze za pakiet do wycisków. Zwrot pieniędzy otrzymasz w ciągu 30 dni.

Jak wygląda proces leczenia i na co muszę zwrócić uwagę?

Obie jednocześnie. Niezależnie od rodzaju wady by utrzymać prawidłowy zgryz, leczeniem musi zostać objęta zarówno górna, jak i dolna szczęka. To gwarantuje utrzymanie osiągniętego efektu.

Leczenie za pomocą aparatów Smilenation trwa zazwyczaj od czterech do dziesięciu miesięcy.

Na podstawie błędnego wycisku ortodonci i dentyści nie będą mogli stworzyć Twojego indywidualnego planu leczenia. W przypadku źle wykonanych wycisków otrzymasz od nas nowy pakiet, abyś mógł wykonać wycisk ponownie.

Aby zapewnić wysoką jakość leczenia, a Tobie satysfakcjonujący efekt, niezbędne jest przesłanie aktualnego wycisku, który musi zostać wykonany za pomocą naszego pakietu. Pracujemy jedynie na wysokiej jakości masach wyciskowych. Dzięki nim mamy pewność, że dokładnie zostaną odwzorowane warunkiu zgryzowe panujące w Twojej jamie ustnej. Dzięki temu nasi specjaliści będą mogli przygotować dla Ciebie wysokiej jakości aparat Smilenation.

W ciągu 10–14 dni od otrzymania wycisków prześlemy Ci Twój plan leczenia. Jeśli zdecydujesz się na leczenie za pomocą aparatów Smilenation, po kolejnych dwóch, maksymalnie czterech tygodniach otrzymasz swoje aparaty. Tyle czasu potrzebują nasi specjaliści, aby przygotować dla Ciebie wysokiej jakości aparat Smilenation.

22 godziny dziennie. Noś swoje nakładki tak często, jak jest to możliwe. Aparat należy zdejmować jedynie do jedzenia, picia oraz mycia zębów.

W trakcie noszenia nakładek możesz pić zimną wodę. Gorąca, w postaci np. herbaty lub kawy może uszkodzić albo zdeformować nakładki. Przed każdym posiłkiem oraz piciem powinieneś zdjąć nakładki i schować je do załączonego pudełka. Po posiłku należy dokładnie umyć zęby, ponieważ w ciepłych i wilgotnych warunkach pod nakładkami namnażają się szkodliwe mikroorganizmy. Pamiętaj, aby przed każdym założeniem opłukać swoje nakładki pod bieżącą wodą.

Aparaty najlepiej czyścić dwa razy dziennie za pomocą szczoteczki do zębów. Nie używaj pasty do zębów – przez nią nakładki mogą zmatowieć. Jeśli chcesz, wykorzystaj delikatne mydło, a następnie opłucz aparaty pod zimną wodą. Zbyt wysokie temperatury szkodzą materiałowi, z którego zrobione są nakładki – mogą się one zdeformować. Wówczas stracą swój kształt i staną się nieefektywne. Dokładna, prawidłowa pielęgnacja utrzyma Twoje aparaty Smilenation w doskonałym  stanie do końca leczenia.

Przy nałożeniu każdej nowej pary aparatów w pierwszych dniach możesz czuć nieprzyjemny ucisk. To normalne. Celem leczenia jest przemieszczenie Twoich zębów.

Jeśli zgubisz lub złamiesz swoje aparaty, niezwłocznie skontaktuj się z nami, a my jak najszybciej wykonamy dla Ciebie nowe – taka usługa kosztuje 490 zł. Podczas oczekiwania na nowe nakładki koniecznie noś poprzednie! Dzięki temu nie utracisz efektów leczenia.

Podczas leczenia nakładkami Smilenation zalecamy wstrzymanie się zarówno od palenia papierosów, jak i e-papierosów.  Mogą one spowodować trwałe przebarwienie aparatów. 

Żaden zabieg medyczny nie daje stuprocentowej gwarancji powodzenia. Korekcja wad zgryzu za pomocą nakładek jest dobrze znaną i przebadaną metodą, dlatego wysoce prawdopodobne jest to, że cele, które zostały ustalone w planie leczenia, zostaną osiągnięte. Na końcowy efekt wpływa jednak wiele czynników. To od nich w dużej mierze zależy powodzenie całego procesu leczenia, a także czy uzyskany rezultat sprosta Twoim oczekiwaniom. Jeżeli pomimo zakończonego leczenia, nie osiągnąłeś zamierzonych efektów, nasi specjaliścipeortopedzi szczękowi przygotują dla Ciebie plan leczenia, który pozwoli Ci osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Każda z nakładek jest idealnie dopasowana do Twojego leczenia, dlatego pominięcie nawet jednej z nich mogłoby zaburzyć cały plan. Jeśli aparat nie pasuje lub wypada, skontaktuj się z nami.

Tak. Retainer Smilenation to przezroczysta nakładka nieco grubsza niż te noszone podczas leczenia. Musisz korzystać z retainera w ciągu pierwszych dwóch tygodni po zakończeniu terapii przez 22 godziny dziennie. Przez kolejne sześć miesięcy wystarczy zakładać retainer przez 12 godziny dziennie. Następnie wystarczy zakładać aparat retencyjny na noc. Zalecamy wymianę retainera co sześć do dziewięćiu miesięcy, aby pozostał on świeży, miękki i przezroczysty. W każdej chwili możesz zamówić nowy zestaw retainerów Smilenation.

Aparaty Smilenation wykonane są ze specjalnego materiału, który optymalnie przemieszcza Twoje zęby w czasie leczenia. Nasze aparaty nie zawierają środków zmiękczających.

Tak. Plan leczenia zostanie stworzony, sprawdzony, zmodyfikowany (jeśli to konieczne) i zatwierdzony przez licencjonowanego dentystę lub ortodontę.

Tak, po otrzymaniu Twoich wycisków stworzymy indywidualny plan wraz z wizualizacją 3D, która pokaże zęby przed i po leczeniu. Jeśli jednak nasz ekspert stwierdzi, że przezroczyste aparaty nie sprawdzą się w Twoim przypadku, zwrócimy Ci pieniądze za pakiet do wycisków.

Czy mogę stosować leczenie Smilenation?

Po wypełnieniu darmowego, internetowego kwestionariusza i przesłania do nas wykonanych przez siebie wycisków. Zebrane informacje pomogą naszym ortodontom na ocenę Twojego uzębienia oraz zakwalifikowania Ciebie do leczenia. Procedury nie trwają długo i są niezbędne, aby proces noszenia nakładek był skuteczny i efektywny. 

Nasze aparaty z powodzeniem stosują także pacjenci posiadający braki w uzębieniu. Zespół naszych specjalistów złożonych z ortopedów szczękowych oraz dentystów decydują czy leczenie w danym przypadku będzie skuteczne. Jeżeli stwierdzą, że nasze nakładki nie będą w stanie zagwarantować Ci oczekiwanych efektów , wówczas zwrócimy Ci pieniądze za pakiet do wycisków.

Jeśli dentysta zalecił Ci ekstrakcję zębów ósmych tzw. zębów mądrości, powinieneś zastosować się do jego zaleceń. Nie zastosowanie się może zaburzyć plan leczenia lub ostateczny efekt nie będzie w pełni zadowalający.

Powinieneś odczekać minimum sześć tygodni, aby zamówić skan lub pakiet do wycisków.

Musisz mieć skończone 18 lat.

Drut retencyjny musi zostać usunięty, zanim wykonasz wyciski lub skan.

Implanty zębów nie są przeciwwskazaniem do stosowania aparatów Smilenation. Ortopedzi szczęki oraz dentyści zadecydują, czy leczenie w danym przypadku ma szanse powodzenia. Jeśli stwierdzą, że się do niego nie kwalifikujesz, zwrócimy Ci pieniądze za pakiet do wycisków.

Niestety pacjenci posiadający mosty w przednim odcinku szczęki nie mogą korzystać z aparatów Smilenation. W tym przypadku zęby będą trudniejsze do przemieszczenia. Korony natomiast nie stanowią podstawy do wykluczenia z leczenia.

Niestety pacjenci posiadający licówki nie mogą skorzystać z aparatów Smilenation. Istnieje suże ryzyko, że mogłyby one odpaść w trakcie leczenia.

Tak. Mamy wielu pacjentów, którzy wcześniej nosili aparat ortodontyczny i po jego zdjęciu zęby uległy przemieszczeniu. W takim przypadku Smilenatiom pomoże uzyskać zadowalające efekty.

Jeśli masz próchnicę lub inne medyczne problemy z zębami powinieneś je wyleczyć, zanim zamówisz pakiet do wycisków i rozpoczniesz stosowanie aparatów Smilenation. W przeciwnym razie w trakcie korzystania z nakładek leczenie medyczne stałoby się konieczne, a przygotowane dla Ciebie aparaty mogłyby już nie pasować.

Stosowanie leków w większości przypadków nie ma wpływu na działanie naszych aparatów. Może się jednak zdarzyć, że regularnie przyjmowane leki przeciwzapalne, aspiryna, estrogen czy Calcitonin spowolnią lub wstrzymają efekty terapii.

Ciąża nie jest całkowitym przeciwwskazaniem do leczenia za pomocą aparatów Smilenation. Często jednak w trakcie ciąży dziąsła są delikatniejsze i bardziej narażone na zapalenia. Z tego powodu noszenie nakładek może być nieprzyjemne lub bolesne. Zalecamy, aby w tym czasie zrezygnować z leczenia za pomocą aparatów Smilenation.

W trakcie np. przeziębienia możesz nosić swoje aparaty. Powinieneś je wyjąć zawsze wtedy, gdy choroba objawia się wymiotami. W przypadku ciężkich chorób skonsultuj się z lekarzem prowadzącym.

Nie. Za pomocą aparatów Smilenation nie można skorygować nagryzu pionowego. Jest jednak możliwa korekcja zębów przednich nawet wtedy, gdy występuje nagryz pionowy. Nagryz pozostaje nienaruszony w trakcie leczenia.

Dostawa

Przeważnie trwa to do 7 dni roboczych.

Zestaw do wycisków spakuj do załączonej paczki. Pamiętaj, nie wyciągaj masy z płytek wyciskowych.

Włóż swój zestaw do białej torby bezpieczeństwa. Następnie zapakuj torbę do oznaczonego pudełka zwrotnego i dostarcz je do najbliższego punktu DHL.

Przesyłka na terenie Polski jest bezpłatna.