FAQs.

Ogólne informacje

Aparaty Smilenation to niewidoczne nakładki ortodontyczne korygujące nieprawidłowo ustawione zęby. Na podstawie przesłanych przez Ciebie wycisków Twoich zębów lub skanu 3D wykonanego przez lekarza przygotowujemy spersonalizowany plan leczenia dopasowany do Twoich potrzeb. Otrzymasz również komplet nakładek precyzyjnie dopasowanych do linii zębów. W trakcie leczenia co 2 tygodnie zakładasz nową parę nakładek. Twoje zęby przesuwane są stopniowo i precyzyjnie, aż do uzyskania pożądanego ustawienia.

Aparaty Smilenation przeznaczone są do korekcji lekkich oraz średnich wad zgryzu w odcinku przednim szczęki oraz żuchwy. Są to w szczególności diastema, stłoczenia zębów, a także lekkie rotacje lub wychylenia. W przypadku poważnych wad zgryzu, w tym bocznego przemieszczenia żuchwy lub zgryzu krzyżowego leczenie nakładkowe powinno zostać zastąpione inną metodą leczenia.

Nasze aparaty produkowane są w Europie z gładkiego, przezroczystego, wolnego od BPA plastiku. Do produkcji nie używamy środków zmiękczających. Nakładki nie posiadają takich elementów jak zamki czy łuki, więc w odróżnieniu od metalowych aparatów korekcyjnych nie będą podrażniać Twoich policzków lub dziąseł. To również idealne rozwiązanie dla osób mających alergię na niektóre metale np. nikiel.

Aparaty Smilenation nie są finansowane w ramach ubezpieczenia NFZ, tak więc koszty leczenia nie są objęte refundacją. Nasze nakładki obejmują kosmetyczną korekcję zgryzu w obszarze zębów przednich.

Płatności możesz dokonać za pomocą karty kredytowej lub przelewem bankowym. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

Tak. W trosce o naszych klientów przygotowaliśmy możliwość rozłożenia płatności na raty. Dzięki temu każdy może pozwolić sobie na aparat Smilenation.

Jeżeli nasi lekarze stwierdzą, że nie przeszedłeś kwalifikacji pozytywnie, to zwrócimy Ci koszt pakietu do wycisków w ciągu 30 dni.

Jak wygląda proces leczenia?

Oba jednocześnie. Niezależnie od rodzaju wady, aby utrzymać prawidłowy zgryz z reguły leczeniem musi zostać objęty zarówno górny, jak i dolny łuk.​​​​​​

Leczenie za pomocą aparatów Smilenation trwa zazwyczaj od czterech do dziesięciu miesięcy.

Na podstawie błędnego wycisku ortodonci i dentyści nie będą mogli stworzyć Twojego indywidualnego planu leczenia. W przypadku źle wykonanych wycisków otrzymasz od nas nowy pakiet, abyś mógł wykonać wycisk ponownie.

Wycisk możesz wykonać sam korzystając z naszego pakietu lub może zostać pobrany cyfrowo przez lekarza w gabinecie partnerskim. Jeżeli wolisz pobrać wycisk w domu - możesz zrobić to samodzielnie z pomocą naszej instrukcji. Aby zapewnić wysoką jakość leczenia oraz satysfakcjonujący efekt konieczne jest wykonanie wycisku za pomocą naszego pakietu. Użycie specjalnej masy wyciskowej, którą znajdziesz w pakiecie pozwala na dokładnie odwzorowanie warunków zgryzowych Twojej jamy ustnej. Na podstawie właściwie wykonanego wycisku nasi lekarze stworzą Twój indywidualny leczenia.

W ciągu 10-14 dni od wykonania wycisków otrzymasz od nas Twój indywidualny plan leczenia. Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie leczenia aparatami Smilenation i zaakceptujesz plan leczenia, możesz złożyć i opłacić zamówienie kompletu nakładek. Twoje aparaty będą u Ciebie od 2 do max. 4 tygodni od ich zamówienia.

Aparat noś 22 godziny na dobę, ograniczając ściąganie jedynie na czas jedzenia, picia lub mycia zębów.

W trakcie noszenia aparatów wskazane jest picie jedynie zimnej wody. Przyjmowanie innych, zwłaszcza gorących płynów (np. kawy lub herbaty) może prowadzić do zdeformowania i uszkodzenia nakładek. Na czas jedzenia lub picia aparaty należy umieścić w załączonym pudełku. Dokładne mycie zębów po posiłku przyczyni się do tego, aby pod nakładkami nie namnażały się bakterie. Przed każdym ponownym założeniem nakładki trzeba opłukać pod bieżącą wodą.

Aparaty najlepiej jest czyścić dwa razy dziennie za pomocą szczoteczki do zębów. Nie należy używać pasty do zębów, ze względu na ryzyko zmatowienia powierzchni nakładek. Jeśli chcesz, wykorzystaj delikatne mydło, a następnie opłucz aparaty zimną wodą. Nie używaj gorącej wody, żeby nie straciły swojego kształtu stając się nieefektywne. Prawidłowo pielęgnując nakładki utrzymasz je w doskonałym stanie do końca leczenia.

W pierwszych dniach stosowania aparatów możesz odczuwać delikatny dyskomfort w postaci ucisku. Nie martw się. To zupełnie normalne. Nakładki spełniają swoje zadanie łagodnie przesuwając zęby. Jeżeli w ogóle wystąpią u Ciebie jakiekolwiek dolegliwości - powinny ustąpić po kilku dniach, kiedy Twoje zęby przyzwyczają się do obecności nakładek.

Jeżeli dojdzie do złamania aparatu lub jego zgubienia - skontaktuj się z nami jak najszybciej. Wykonamy dla Ciebie niezwłocznie nową nakładkę. Cena takiej usługi to 490 złotych. W czasie oczekiwania na nowe nakładki koniecznie używaj poprzedniej pary aparatów. Pozwoli to na utrzymanie ciągłości leczenia.

Podczas leczenia nakładkami Smilenation zalecamy wstrzymanie się zarówno od palenia papierosów, jak i e-papierosów.  Mogą one spowodować trwałe przebarwienie aparatów. 

Korekcja wad zgryzu za pomocą przezroczystych nakładek jest stosowana i znana od wielu lat. Wizualizacja efektu zakończonego leczenia jest przedstawiona w Twoim planie leczenia, więc z góry wiadomo do jakiego celu dążysz. Jeżeli nakładki stosowane są zgodnie z naszymi zaleceniami, to przebieg leczenia zakończony jest sukcesem. W przypadku, jeżeli zęby nie przesunęły się tak jak planowano, wówczas zapewniamy dla naszych pacjentów kolejne nakładki wyprodukowane na nasz koszt. Gwarancję oferujemy naszym pacjentom, którzy w pełni stosowali się do ściśle określonych zaleceń (tzn. noszenie nakładek 22 godziny na dobę oraz regularne przesyłanie zdjęć kontrolnych).

Proces prostowania zębów opiera się na ścisłym stosowaniu się do Twojego planu leczenia. Leczenie polega na wymianie nakładek na kolejne co 14 dni. Pominięcie choćby jednego z kompletów mogłoby zaburzyć cały plan leczenia. Skontaktuj się z nami, jeżeli masz nakładka nie jest dopasowana.

Tak. Retainer Smilenation to przezroczysta nakładka, nieco grubsza od aparatów używanych podczas procesu prostowania. W ciągu pierwszych 14 dni po zakończeniu leczenia retainer noszony jest przez 22 godziny dziennie. Przez kolejne 6 miesięcy wystarczy nosić go 12 godzin na dobę. Po tym okresie retainer stosowany jest już tylko na noc. Nowy zestaw aparatów retencyjnych można zamówić u nas w dowolnej chwili. Zalecamy ich wymianę co 6-9 miesięcy.

Aparaty Smilenation wykonane są ze specjalnego materiału, który optymalnie przemieszcza Twoje zęby w czasie leczenia. Nasze aparaty nie zawierają środków zmiękczających.

Tak, Twój plan leczenia zostanie w pełni opracowany oraz zatwierdzony przez licencjonowanego lekarza dentystę lub ortodontę.

Tak, po otrzymaniu Twoich wycisków nasi lekarze przygotują indywidualny plan leczenia obejmujący wizualizację 3D. Będziesz mógł obejrzeć aktualne ustawienie Twoich zębów oraz efekt jaki otrzymasz na koniec procesu leczenia Smilenation.

Czy mogę stosować leczenie Smilenation?

Po wypełnieniu internetowego kwestionariusza oraz przesłania do nas wykonanych wycisków Twoich zębów nasi ortodonci dokonują oceny Twojego uzębienia oraz niezwłocznie podejmują decyzję o kwalifikacji do leczenia. Zachowanie odpowiednich procedur gwarantuje skuteczność procesu prostowania zębów.

Braki w uzębieniu nie są przeciwwskazaniem do podjęcia leczenia nakładkami Smilenation. Zespół naszych specjalistów podejmuje decyzję o kwalifikacji do leczenia biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby pacjenta. Jeżeli okaże się, że wynik kwalifikacji nie będzie pozytywny, to zwrócimy Ci pieniądze za pakiet do wycisków.

Generalnie posiadanie zębów mądrości nie jest przeszkodą do podjęcia leczenia. Zalecamy jednak wcześniejszą konsultację ze stomatologiem, który stwierdzi czy ósemki należy usunąć.

Odczekaj minimum sześć tygodni od usunięcia ósemek, a następnie zamów pakiet do wycisków lub umów się na skan 3D w gabinecie.

Ze względu na okres wzrostu nasze nakładki przeznaczone są dla osób, które ukończyły 18 lat.

Drut retencyjny musi zostać usunięty, zanim wykonasz wyciski lub skan.

Implanty zębów nie są przeciwwskazaniem do stosowania aparatów Smilenation. Nasi lekarze indywidualnie ocenią możliwość podjęcia leczenia. W przypadku braku kwalifikacji zwrócimy Ci pieniądze za pakiet do wycisków.

Korona nie jest przeszkodą w podjęciu leczenia. Niestety, ale pacjenci posiadający most w przednim odcinku szczęki nie mogą skorzystać z aparatów Smilenation.

Niestety pacjenci posiadający licówki nie mogą skorzystać z aparatów Smilenation. Istnieje suże ryzyko, że mogłyby one odpaść w trakcie leczenia.

Tak. Współpracujemy z wieloma pacjentami, których zęby przemieściły się po zakończeniu leczeniu aparatem ortodontycznym. Smilenation pomoże uzyskać trwałe i zadowalające efekty prostowania zębów.

Jeśli masz próchnicę lub inne dolegliwości to powinieneś wyleczyć je przed zamówieniem pakietu do wycisków i rozpoczęciem noszenia aparatów Smilenation. Wykonywanie tego typu zabiegów podczas noszenia nakładek nie jest wskazane.

Przyjmowanie leków z reguły nie ma wpływu na skuteczność naszych aparatów. Może się jednak zdarzyć, że regularnie przyjmowane leki przeciwzapalne, aspiryna, estrogen czy Calcitonin spowolnią lub wstrzymają efekty terapii.

Ciąża nie jest całkowitym przeciwwskazaniem do leczenia za pomocą aparatów Smilenation. Często jednak dziąsła są wtedy delikatniejsze i bardziej narażone na zapalenia. 

Zalecamy, aby podczas ciąży nie podejmować leczenia za pomocą aparatów Smilenation.

Możesz nosić swoje aparaty w czasie przeziębienia. Powinieneś je wyjąć zawsze wtedy, gdy chorobie towarzyszą wymioty. W przypadku poważniejszych schorzeń skonsultuj się uprzednio z lekarzem prowadzącym.

Nie. Za pomocą aparatów Smilenation nie można skorygować nagryzu pionowego. Jest jednak możliwa korekcja zębów przednich nawet wtedy, gdy występuje nagryz pionowy. Nagryz pozostaje nienaruszony w trakcie leczenia.

Dostawa

Przeważnie trwa to do 7 dni roboczych.

Zestaw do wycisków włóż do załączonego opakowania. Pamiętaj, aby nie wyciągać masy z płytek wyciskowych.

Włóż swój zestaw do białej torby bezpieczeństwa. Następnie zapakuj torbę do oznaczonego pudełka zwrotnego i dostarcz je do najbliższego punktu DHL.

Przesyłka na terenie Polski jest bezpłatna.